Ομπράντοβιτς: "Παίξαμε απαίσια στα τελευταία δέκα λεπτά και κάναμε δώρο τη νίκη στον Ολυμπιακό"

Εξαιρετικά απογοητευμένος με την κατάρρευση της Παρτίζαν στην τελευταία περίοδο του αγώνα με τον Ολυμπιακό εμφανίστηκε ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο Σέρβος τεχνικός μετά την εντός έδρας ήττα (69-74) της ομάδας του από τους ερυθρόλευκους:

"Πρώτα από όλα συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για την νίκη. Παίξαμε απαίσια στα τελευταία δέκα λεπτά, δεχθήκαμε επιμέρους 281-0, για αυτό χάσαμε το παιχνίδι.

Μας σκότωσαν τα λάθη. Είχαμε τον έλεγχο του ματς, είχαμε διψήφιο προβάδισμα, αλλά χάσαμε τις μπάλες και κυριολεκτικά κάναμε δώρο τη νίκη στον Ολυμπιακό. Παίξαμε καταστροφικά στην τελευταία περίοδο, για να το πω ευγενικά.

Οι πέντε που ξεκίνησαν το ματς, το τελείωσαν κιόλας. Δεν υπήρχε βοήθεια από τους παίκτες στον πάγκο. Για πολλοστή φορά νικήσαμε τον εαυτό μας. Μετά από κάθε λάθος τιμωρηθήκαμε με εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό. Είχαμε μεγάλο αβαντάζ πριν την τελευταία περίοδο, αλλά μετά ακολούθησε μία σειρά από χαζά λάθη, σουτ που δεν έβγαζαν νόημα και χαμένες μπάλες. Όλα τελείωσαν όπως άρχισε η τελευταία περίοδος, πολύ πολύ άσχημα.

Ευχαριστώ τους οπαδούς για τη μεγάλη υποστήριξή τους και λυπάμαι πολύ που δεν ανταποκρινόμαστε σε αυτή με τον σωστό τρόπο".

2024-03-28T22:44:50Z dg43tfdfdgfd